Головна » Суспільство » Блондинка із Запоріжжя: як Анастасія Сідельникова стала зіркою TikTok

Блондинка із Запоріжжя: як Анастасія Сідельникова стала зіркою TikTok

Блондинка з Запоріжжя
TikTok-блогерка Анастасія Сідельникова. Фото з особистого архіву/TikTok-блогер Анастасия Сидельникова. Фото из личного архива

30-річна Анастасія Сідельникова, більш відома жителям обласного центру як “Блондинка із Запоріжжя”, вже кілька років активно займається блогерством. Її відео стабільно набирають сотні, а то й мільйони переглядів у TikTok. Графік дівчини розписаний на кілька тижнів уперед, а кількість рекламних запитів дозволяє їй вибирати, з ким співпрацювати.

Журналісти Inform.zp.ua поспілкувалися з Анастасією про те, як вона прийшла до блогерства, з якими труднощами стикається під час зйомок і як монетизує свою улюблену справу.

З чого все починалося

Анастасія Сідельникова родом із села Водяне Запорізької області, яке з 2022 року тимчасово перебуває в окупації. У 2011 році вона закінчила юридичний факультет Запорізького національного університету, здобувши ступінь магістра права. Ще під час навчання Настя розуміла: працювати за фахом їй не до душі.

“Я пропрацювала за спеціальністю десь півтора-два роки. В цій сфері всі дуже жорсткі. Мені було некомфортно в такому середовищі. Атмосфера просто не моя”, — зізнається вона.

Після цього розпочався період пошуку себе. Настя встигла попрацювати у різних сферах, переважно в б’юті-індустрії. Була адміністраторкою в салоні краси, де отримувала низьку зарплату, згодом — у стоматологічній клініці. Паралельно їздила до батьків, допомагала в сільському господарстві, важко працювала в теплицях. Багато років тривали в стані невизначеності. Єдине, в чому була впевнена — вона хоче залишитися в Запоріжжі. Це місто стало для неї другим домом.

З 2020 року почалися перші нестабільні спроби знімати відеоконтент на соцмережі. Під час поїздки до Парижа, світового центру культури та естетики, вона зняла гумористичне відео про святкування розлучення — і воно набрало перегляди.

Запорізька TikTok-блогерка розповіла про те, як монетизує свою справу
Анастасія разом із родиною у Франції. Фото з особистого архіву

“Я поїхала відпочивати з тіткою та бабусею. Зняла там кумедне відео, і воно за ніч набрало 58 тисяч переглядів. Це був поштовх — я зрозуміла, що людям подобається живий, щирий контент”, — розповідає Анастасія.

Довго вигадувати псевдонім не довелося. Анастасія вирізнялася довгим кучерявим світлим волоссям — воно й стало її фішкою. Люди впізнавали її саме завдяки зовнішності.

“Спочатку я підписувалась як Анастасія Володимирівна. До мене підходили сфотографуватися, але не знали мого імені. Тоді я вирішила: нехай буду просто “Блондинка із Запоріжжя”, — посміхається вона.

Як блогерство почало приносити стабільний дохід

Після виїзду з окупації й остаточного переїзду до Запоріжжя Анастасія почала активно знімати відео про місцеві заклади. Передусім їй хотілося показати, що життя продовжується:

“В окупації все було дуже жорстко. Нікуди не вийдеш, усе зачинено. А тут я приїжджаю до Запоріжжя й бачу — на перший погляд, нічого не змінилося. Працюють басейни, заклади харчування, навіть нові відкриваються. Думаю: вау, життя вирує. Після пережитого мені здавалося, що потрапила в рай”.

Ще зі школи Настя захоплювалася зйомкою красивих відео — й тут її навички стали в пригоді. Сходила в басейн — зняла відео. Побачила акцію — поділилася з підписниками. Завітала в новий заклад — знову відео. Її контент почав набирати сотні тисяч, а згодом і мільйони переглядів у TikTok.

Попри те, що за характером Настя — людина сором’язлива, спочатку не любила себе знімати, проте коли побачила, як добре набирають перегляди відео, почала з’являтися в кадрі частіше. А невдовзі з’явилися й перші рекламодавці.

“Я завжди кажу, що це блогерство мене знайшло, а не я його”, — усміхається дівчина.

Серед перших партнерів були відомі заклади у місті  —  достака  суші та грузинської кухні. Співпраця виявилася вдалою — ці заклади й далі замовляють у Насті рекламу. Зараз вона щодня отримує від п’яти до десяти пропозицій. Графік доводиться планувати на тижні вперед. На бартер більше не погоджується — працює лише з тими, хто готовий оплатити її роботу.

Запорізька TikTok-блогерка розповіла про те, як монетизує свою справу
Анастасія в одному з ресторанів грузинської кухні. Фото з особистого архіву

Згодом вона вибудувала комфортний ритм, щоб блогерство приносило не лише гроші, а й задоволення.

Блогерство стало для Насті повноцінною роботою. Один ролик (від сценарію до монтажу) може займати до восьми годин — майже як повноцінний робочий день. У середньому знімає 10–12 відео на місяць. Ціни на рекламу тримає доступними, особливо порівняно з іншими блогерами із Запоріжжя — завдяки цьому отримує більше замовлень.

“У середньому я заробляю 50 тисяч гривень на місяць. Могла б і більше, але це означало б ще більше роботи. Я й так живу на два міста — Запоріжжя і Київ, працюю майже без вихідних. Телефон у мене постійно в руках. Вже навіть маю професійну травму — болить рука. Засинаю й прокидаюся з телефоном. Але займаюся улюбленою справою — тому не скаржуся”.

З часом Настя придбала професійну техніку й стала впевненіше почуватися перед камерою. Усі навички прийшли з досвідом. Спостерігала, як працюють інші блогери, проходила курси, шукала інформацію самостійно. Та особистий стиль сформувався поступово — через помилки й перші “ґулі”.

Усі процеси вона виконує сама — і зйомка (зі штативом), і сценарій, і монтаж. Іноді допомагає подруга — Настя навчила її, з яких ракурсів краще знімати, як обирати локації.

“Коли отримую замовлення, в мене відразу з’являються ідеї, як це реалізувати. Майже всьому навчилася сама. Якщо подивитися мої перші відео — це зовсім інший рівень, ніж те, що я роблю зараз”.

Роботу свою дуже любить і негативу в ній не бачить. Єдине, що іноді вибиває з колії — людський фактор: коли важко знайти спільну мову з клієнтом. Але це поодинокі випадки — у блогерки вже є стабільна база постійних замовників.

Бували й дивні ситуації. Одного разу на огляд їй прислали піцу з… тарганом.

“Я була в шоці. Тарган був маленький, розчавлений — прямо на коробці. Я це, звісно, зняла. Після цього ми з ними більше не співпрацюємо,” — згадує Настя.

Зміна іміджу та ставлення до гейтерів

Як уже згадувалося, довгий час Анастасія вирізнялася довгим кучерявим блондом — саме таке волосся стало її візитівкою в соцмережах. Проте нещодавно вона наважилася на радикальний крок — змінила імідж, відмовившись від яскравого блонду та кучерів.

Запорізька TikTok-блогерка розповіла про те, як монетизує свою справу
Анастасія до зміни іміджу. Фото з Instagram

“Я дуже люблю блонд. Ходила з ним три роки. Але з часом мене почали копіювати. У соцмережах з’являлося все більше дівчат з подібним волоссям. Був неприємний випадок: знайомий надіслав мені відео з TikTok і питає: “Настя, це ти?”. А там дівчина танцює на барній стійці під гучну музику. Я після повномасштабного вторгнення перестала ходити по клубах”.

Ця ситуація стала для неї своєрідним тригером. Її “фішка” перестала бути унікальною, а репутація — особливо цінна для Насті — опинилася під загрозою. Тож вона вирішила змінитися.

«‎Я зрозуміла, що мене повинні впізнавати не лише за волоссям. Індивідуальність — це більше, ніж зачіска. Ми пішли до салону, зняли відео про моє перевтілення — і воно просто “залетіло”. Я не очікувала такої кількості переглядів і позитивних коментарів. Багато хто писав, що в новому образі мені навіть краще. Раніше моє волосся деякі називали соломою» — сміється блогерка.

Запорізька TikTok-блогерка розповіла про те, як монетизує свою справу
Фото після зміни іміджу. Фото з Instagram

Що ж до гейтерів, Настя ставиться до них по-філософськи. Вона впевнена: кожен коментар, навіть негативний, — це все одно активність, яка допомагає просувати відео.

“Я читаю всі коментарі. Якщо бачу конструктивну критику — намагаюся врахувати її у наступних відео. Мені часто кажуть: “Боже, як ти це все витримуєш?”. Буває, рідні намагаються мене захищати в коментарях. А я навпаки — вдячна навіть за гейт. Це теж робота, і я все це вже пропрацювала, ще коли почала знімати перші рекламні ролики”.

Часом у коментарях звучить і важка критика — мовляв, поки одні воюють, вона ходить по закладах.

“Таке я також розумію. Ми живемо в дуже складний час. Люди виснажені, всі на нервах. Я нікого не засуджую — просто стараюся робити свою справу чесно й з повагою до всіх”, — каже Настя.

Чому в Запоріжжі кожен сам по собі

Блогерство активно розвивається, і Запоріжжя — не виняток. Проте, за словами Анастасії, в місті досі не сформувалася єдина блогерська спільнота. Більшість — самі по собі.

“Я можу порівняти із Дніпром, де мій брат також займається блогерством. Там є ком’юніті — у них спільний Telegram-канал, вони активно спілкуються, підтримують одне одного. А в нас усе інакше — кожен сам за себе”, — ділиться Настя.

Вона знає багатьох блогерів у Запоріжжі, перетинається з ними на різних заходах, але зазвичай усе обмежується привітаннями та кількома фразами.

“Більш-менш спілкуюся з нашою Машенькою Федоренко. Іноді залишаємо коментарі під відео, можемо накидати одна одній ідеї для контенту”.

Анастасія активно стежить за творчістю запорізьких і київських блогерів — серед її улюблених: Love Me Blog, Mur Vlada, Машенька Федоренко, а також Той самий Дмитро.

“З Дмитром у нас дуже схожі аудиторії”.

Місця сили

Запоріжжя розташоване всього за 27 кілометрів від лінії фронту. Проте місто продовжує жити. Тут відкриваються нові заклади, багато місцевих кафешок вражають своїм колоритом, інстаграмними локаціями та різноманітністю кухні. Власникам кафе та ресторанів доводиться знаходити нові креативні підходи, щоб заманити нових відвідувачів. Багатьом це вдається, адже ввечері, особливо на вихідних, важко знайти вільне місце, якщо заздалегідь не подбати про резервування.

Настя не наважилася обрати свій ТОП улюблених закладів, адже їх дуже багато.

“Не можу назвати свій ТОП, бо багато закладів мають свій стиль, свою фішку. До того ж, багато чого залежить від ваших смакових вподобань. Я дуже люблю грузинську кухню, відповідно, часто відвідую заклади грузинської кухні”, — зауважує блогерка.

Засніжене Запоріжжя вранці 9 квітня. Фото: Inform.zp.ua

Настя погоджується, що Запоріжжя не вирізняється інстаграмними локаціями, особливо якщо виїхати з центру. Одне з її улюблених місць — бульвар Шевченка. Вона любить там гуляти, щоб розвантажитися, і називає бульвар своїм місцем сили:

“Я зараз живу на два міста, тож маю з чим порівнювати. Звичайно, наше місто програє Києву. На перший погляд, коли заїжджаєш до Запоріжжя, все здається сірим. Але я на це не звертаю уваги. Запоріжжя мене надихає, а в столиці мені важко довго перебувати, завжди тягне назад. Тут у нас свій ритм і свої люди”.

Чи збирається Анастасія знову переходити на російську після закінчення війни та хто відповідальний за контент

Зросійщення не оминуло й Настю. У рідному селі вона спілкувалася «суржиком», в якому переважала українська мова. Переїхавши до Запоріжжя, дівчина відчула себе некомфортно, адже майже всі спілкувалися російською. 

Щоб краще влаштуватися в новому середовищі, багато українців переходили на російську. Це відбувалося під час СРСР і, на жаль, після його розпаду . Через тотальну русифікацію російська мова асоціювалася з успіхом і перспективами. Коли Україна стала незалежною, багато людей продовжували мислити за старими настановами. Тож Насті доводилося перелаштовуватися та вчитися розмовляти російською.

Після повномасштабного вторгнення ситуація почала змінюватися. Відчувши на собі чергові національні потрясіння, завдані росією, деякі українці почали змінювати свою свідомість і поступово повертатися до української.

“Тільки я перелаштувалася, почалася повномасштабна війна. Всі переключилися на українську. Я думаю: «Де ж ви були раніше?» Зате мені було набагато легше знову перейти на українську”, — говорить Анастасія.

За її словами, вона більше не збирається перелаштовуватися. Їй комфортно спілкуватися українською, і зі своїми замовниками вона також комунікує українською. Її постійна аудиторія знає “Блондинку з Запоріжжя!” саме як україномовну блогерку:

“Колись, не думаючи, у відео я поклала якусь російську пісеньку, і на мене вилилося стільки гейту. Було навіть таке, що деякі люди відписалися від мене. Я зробила роботу над помилками.

Після закінчення війни продовжу вести блог українською мовою й не боюся втратити аудиторію, адже набула її саме завдяки україномовному контенту”.

Багато блогерів продовжують випускати свій контент російською мовою. Тут виникає дилема, адже люди з великою аудиторією транслюють свої думки та мають певний вплив на інших.

“Я не берусь нікого засуджувати. Безумовно, блогери мають відповідати за свій контент, але кожен несе відповідальність індивідуально. У кожного свої обставини. Є ті, кому дійсно важко перейти на українську. Мені було легко, бо з початку я нею розмовляла. А є такі, хто від народження чув лише російську мову, спілкувався нею та навчався в російських закладах”.

                                                                                                  Оксана Щербина


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈