У Запоріжжі відкрилося шосте локальне представництво платформи ЮНІСЕФ U-Report – U-Point. Запорізька молодь може долучитися до голосування, які призведуть до змін.
Про те, яка користь молоді від організації та як запорізька молодь може посприяти змінам, журналісти Inform.zp.ua поспілкувалися з менеджеркою U-Point Запоріжжя Єлизаветою Сорокіною.
Рух для активної молоді
U-Point – це локальне представництво цифрової платформи ЮНІСЕФ U-Report. Цей проєкт створений для проведення опитувань молоді з різних актуальних питань. Результати анкетування допомагають змінювати суспільне життя в різних сферах відповідно до реальних потреб молодих людей.

Локальні представництва вже відкрилися в таких містах як Чернігів, Полтава, Житомир, Львів, Дніпро і Запоріжжя.
“U-Point можна вважати інструментом зі збору думок та питань від молоді”, – пояснює менеджерка проєкту.
Організатори планують створити спільноту “юрепортерів”, яка складатиметься з активної молоді, що буде залучатися до громадського життя, ділитися своїми думками та вносити зміни у свою громаду.
Залучати молодих людей до цього руху автори проєкту планують через візити по школах, університетах, віддалених громадах Запорізької області.

“Насправді в наших навчальних закладах є дуже багато активної молоді. Проте через брак інформації, через віддаленість від такої активності в центрі, яка відбувається, вони просто не знають, що до цього можна долучитися.
Тому ми будемо якомога більше залучати саме молоді з таких куточків. Будемо їздити, розказувати про нашу програму, а теж влаштовувати там квізи, якось їх намагатися підбадьорити”, – ділиться менеджерка проєкту Єлизавета.
Молодь зможе долучитися до руху “юрепортерства”, бути волонтерами, їздити по заходах з неформальної освіти, по соціальних програмах.
“Не проводити опитування заради опитування”
Основним інструментом U-Point є анкетування молоді. За спеціальною формою кожна організація або інституція, що мають вплив на молодіжну політику, або ж впроваджують діяльність, що стосується молоді, можуть звернутися з побажанням чи ідеєю для проведення анкетування.

“Тобто ми є лише інструментом, ми не проводимо соціологічні дослідження, ми передаємо дані там з точки А в точку Б. І це вже відповідальність партнерів реалізувати ці зміни, а наша задача – прослідкувати, аби ці зміни були виконані. Тому що ми не робимо опитування заради опитування. Ми хочемо зробити так, аби за кожним зверненням настали якісь зміни”, – пояснює менеджерка проєкту.
U-Report запрацював в Україні у 2015 році. З того часу на платформі було проведено понад 450 опитувань, до яких долучилося більш ніж 162 тисячі людей різного віку з усіх регіонів країни. В анкетуваннях порушуються питання працевлаштування та підприємництва молоді, неформальної освіти, розвитку культури тощо.
Стати “юрепортером” можна декількома способами:
– написати менеджерці U-Point Запоріжжя Єлизаветі: +38 (066) 462-40-10, email – [email protected]
– звернутися на сайт U-REPORT та Instagram
– звернутися в Instagram Міського молодіжного центру в Запоріжжі