Реставратори Національного заповідника «Хортиця» виготовляють старовинне судно – човен-довбанку із цільного стовбура дерева.
Про це повідомили у Національному заповіднику “Хортиця”.
Фахівці працюють вручну та використовують ножі, сокири та тесли, щоб відтворити стародавні технології. Після завершення човен планують спустити на воду.




Що відомо про човен-довбанку
Довбанки або моноксили використовували на території України з давніх часів до початку ХХ століття. Слов’янські човни такого типу згадував ще візантійський імператор Костянтин Багрянородний у Х столітті.
«Серед річкових скарбів нашого заповідника, що зберігаються в Музеї судноплавства, є 7-метрова дубова довбанка, вік якої може сягати 1000-1300 років. Цей цінний артефакт був знайдений у 2023 році в запорізькому заказнику “Дніпровські Пороги”», – написали у заповіднику.
Раніше ми писали, що київська митниця передала до фондів Національного заповідника «Хортиця» 78 культурних цінностей, які охоплюють значний історичний період — пшеворську, черняхівську та салтівську культури.
Читайте також:
У 2025 році в Запоріжжі планують збудувати другу частину меморіалу «Посадка. Дерево пам’яті» на честь загиблих Захисників і Захисниць України.
У Запоріжжі триває гостра криза з громадським транспортом. Місту бракує понад 700 водіїв — як у приватному секторі, так і в комунальному «Запоріжелектротрансі».
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈