Садиба Роша знаходиться на вулиці Олександрівській – одній з головних колись в Олександрівську. Серед тутешніх багатих особняків безумовно виділявся будинок, який стояв неподалік від перехрестя Олександрівської і Пилипівської вулиць. Ось цей куточок міста в 1912 році і пригледіла під власну садибу єврейська родина Рош. Вже через рік з’явилася оригінальна двоповерхова будівля.
Автором проєкту став архітектор Віктор Естровіч. В особняку Рош неможливо не помітити руку справжнього майстра. По-перше, серед місцевої забудови будівля виділяється своїм головним фасадом. Він виконаний в досить рідкісному для Олександрівська стилі – це модерн з елементами функціоналізму. Тут є акцент і центральна вісь – сходова клітина у вигляді ризаліту. Але фасад – асиметричний, ліва і права частини будинку відрізняються. Виділяє будинок і велика кількість деталей – різноманітні за формою і пропорціям вікна і двері, витончений балкон, напівкруглий еркер, рустований гранітний цоколь, кахельна плитка в оформленні верхньої частини, оригінальної форми арки головного входу та в’їзду у двір.
У сучасних джерелах особистість власника особняка часто позначається, як «Т.Г. Рош ». При цьому трапляється і невірне трактування – наприклад, щодо статі господаря. Хтось за ініціалами бачить чоловіка, але це не так. «Т.Г. Рош » – це Тема Герш-Давидівна Рош. У документах вона фігурувала як «дружина купця».
Новим господарем садиби в листопаді 1917 року став Ананій Петрович Струков – один з найбільших землевласників Російської імперії
Втім, через деякий час Струкову довелося бігти з країни. Помер дворянин вже в Болгарії – в 1922 році. Тоді змінив власників і особняк. На початку 1920-х років його націоналізували. Відтоді тут розташовувалися численні установи – наприклад, арбітражний суд, обласна прокуратура, районний соцзабез. Зараз у будівлі знаходиться Оперативне управління Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної адміністрації.
В радянський час в архітектуру будинку внесли деякі зміни – реконструювали другий поверх флігеля, заклали каретний проїзд, змінили внутрішнє планування. Але будівля залишається одним з яскравих зразків будинку типу «вілли» у стилі модерн та однією з визначних пам’яток цього стилю на півдні України. Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 26 квітня 2021 року № 295, об’єкт занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятку архітектури місцевого значення.